Lamine Diş

Lamine Diş, Porselen Kaplama ve Kronlar

LAMİNE DİŞ : Sosyal yaşantınızda dikkat ettiyseniz, etrafınızdaki pek çok kişi böyle mükemmel gülümsüyor. Peki nasıl hiç merak ettinizmi. kimbilir kaç tanesi Estetik diş hekimliği uygulamaları sayesinde bu harika gülüşlere kavuşmuştur. Estetik diş hekimliği konusunda deneyim kazanmış diş hekimleri gülümsemenizi daha cazip hale getirecek bir çok enstrümana sahiptir. Bunlardan ilk akla geleni şüphesiz ki Lamine Diş'lerdir.  Estetik uygulamalar söz konusu olduğunda ; dişin yalnızca ön yüzüne uygulanan Porselen laminate veneer  (Lamine diş) veya çepeçevre saran Full porselen Jaket kron en uygun alternatiflerdir. Zirkonyum dişler ise son yıllarda arka grup dişlerde de dayanıklı ve estetik porselen köprü yapımına izin vermektedir.

Lamine diş – Lamina diş

Lamine Diş : çapraşıklıkları düzeltmek veya kompozit bonding yerine doğal dişlerin estetik (biçim, aralık, renk) özelliklerini geliştirmek için yapılan, saydam ince porselen laminate yaprakçıklardır. Zaten ön dişlerde kron varsa, Tam porselen jacket kronlar ile değiştirilmesi daha doğal, çekici bir görünüm verebilir. Eğer dişler daha önce kaplama yapmak için küçültülmemiş ise aşağıda görüldüğü gibi Porselen Lamine Diş uygulaması ile ideal estetik görünüm sağlanabilir. Bazı vakalarda ortodonti tedavisinden kaçınan hastalarda alternatif tedavi yöntemi olarak çapraşık dişlere kozmetik konumlandırma düşünülebilir.

Lamina diş

Lamina diş


Porselen Kaplama

Porselen lamine diş son derece gerçekçi ve ışıltılı görünür. Porselen lamina diş çok ince ve saydam bir malzeme olmasına rağmen, aynı zamanda çok güçlüdür. Dişin ön yüzeyine yapıştırıldıktan sonra Mükemmel bir dayanıklılık kazanır ve kırılmaya karşı son derece dirençlidir. Yeni gülümsemenize kavuşturan lamine dişlerinizi uzun yıllar kullanabilirsiniz. Lamina dişleriniz sahip olduğunuz gülümseme kusurlarını örter ve kendi dişlerinizin canlılığından ve doğal görünümünden ayırmak mümkün değildir.

Lamine diş (Laminate veneer) Nasıl yapılır ?

Porselen jaket kuron ve laminate veneer ( Lamina diş ) her iki yöntemde, iki kez ofis ziyareti gerektirir. Lamine diş preparasyonu için ilk randevuda Diş Hekimi dişlerinizin sadece ön yüzeyinden bir miktar madde kaldırır. Bazı durumlarda ise ön yüzeyden madde kaldırmaya bile gerek olmadan direk ölçü alınabilir. İlk randevuda yapılacak işlemlerden biriside dişlerin renginin alınması ve arzu edilen formlar ve dişlere verilecek efektlerin laboratuar kartına işlenmesidir.

Porselen jaket kronlarda da benzer aşamalar kaydedilir ancak burada en önemli ayrıntı çoğunlukla dişler önceden küçültülmüştür ve eski metal destekli porselen köprüleri estetik olarak iyileştirmek için full porselen kronlar yapılır. Yaklaşık bir hafta sonra, porselen Laminate veneer veya Full porselen jaket kuron kalıcı olarak yapıştırılmak üzere hazırlanmış olur. Bu ikinci randevunuzda yepyeni bir gülümsemeye sahip olarak diş kliniğinden ayrılırsınız.

Bilgisayar destekli Diş hekimliği

Günümüzde özel olarak tasarlanmış bilgisayar yazılımları sayesinde tedaviye başlanmadan önce alınan fotoğraflar üzerinde gülüş tasarımı yapılarak, hastanın önceki ve sonraki fotoğraflarını karşılaştırması sağlanabilir. Böylece hasta tedavisi bittiğinde nasıl görüneceğini önceden görebilir. Bilgisayarın diş hekimliğindeki yeri yalnızca bu kadar değil. Artık hasta ağzından alınan ölçülerde diş  laboratuvarında optik okuyucularda okutulup CAD-CAM sistemleri ile Zirkonyum blokları ajuste edilerek Zirkonyum dişler hazırlanıyor.

Porselen lamine dişler sayesinde, Ortodonti tedavisinden çeşitli sebepler  ile kaçınan hastalarda hızlı ve estetik sonuçlar alabilmek mümkün olmaktadır.

Dişlerdeki çapraşıklığı düzeltmek için bu tedavi ile istenilen estetik sonuçlar alınabilr. Hastada şiddetli tetrasiklin renklenmesi olduğu vakalarda önce diş beyazlatma yapıldıktan sonra tatmin edici sonuç alınamıyorsa yine bu tedavi yöntemi ile dişlerin renklerini istenilen tona kavuşturmak mümkün olabilmektedir. Lamine dişler İlk uygulanmaya başladığı zamanlara göre oldukça ucuzlamış olsa da , yinede klasik diş hekimliği tedavilerinden daha pahalıdır. Ancak hastalar açısından estetik sonuçları çok tatmin edicidir.

Porselen Lamine Diş |   Porselen Diş  |   Porselen Diş Fiyatları

8 Responses to Lamine Diş

 1. Pingback: Laminat Tedavisi Gerektiren Durumlar | Porselen Lamina | Vener | Porselen Dişler

 2. Pingback: Porselen Dişler, Köprü Protezleri | Full Porselen Kuronlar | Porselen Dişler

 3. Pingback: Porselen Lamina | Yaprak Porselen | Laminate veneer | Porselen Dişler

 4. Pingback: Porselen Dişler | Cercon Nedir | Zirkonyum Kuron Kaplamalar | Porselen Dişler

 5. Banu says:

  Ben lamine diş yaptırdım. İnanılmaz estetik oldular. Gerçi biraz daha pahalıydı diğer porselen kaplamalardan ama olsun değdi :) . Herkese tavsiye ediyorum. Doktorum dikkatli kullanmayı gerektiriyor ön dişlerinle koparma işlemi yapmazsan daha uzun ömürlü kullanırsın dedi.  tek dezavantajı bence budur.

 6. Ahmet says:

  Lamine diş fiyatı ile ilgili bilgi vermeniz mümkünmü. Mail yolu ile ya da buradan lamine diş fiyatı bilgisi veririseniz en kısa zamanda bütçemi ayarlayıp randevu almak istiyorum.

 7. Pingback: Porselen Dis Ne Demektir | İmplant Fiyatı

 8. Beril says:

  Lamine diş yaptırmak istiyorum. Ancak İsviçrede yaşıyorum. Size dişlerimin resmini yollasam acaba kaç diş yapılması gerektiğini ve lamine diş fiyatları hakkında bilgi verebilirmisiniz.

Bir Cevap Yazın