Porselen Dişler

32
2485
Porselen dişler

Porselen Diş

porselen diş
Porselen diş
Porselen diş

Porselen diş hazırlanırken kullanılan porselen tozları aşağıdaki unsurlardan oluşur. İçerik olarak porselen diş'ler üç ana maddeden oluşur.  Bunlar sırası ile şöyledir, Kaolin, Kuartz, Feldspar.

Bu maddeler her zaman üçü bir arada olmaya da bilir. Mesela:
Çömleklerde feldspar yoktur. Sırlı olanlarında ise az bulunur. Steril ortamlar için en uygun feldspardır.
Kuartz ve kaolin de ise diğer seramikler ve farklı porselenler oluşur.
Feldspar olan karışım steril olduğu için elbette ki diş hekimlerinin kullandığı porselen türüdür. En kaliteli porselen dişler feldspar maddesi içeren porselen dişlerdir. Fakat Diş Hekimleri nin kullandığı porselen toz halinde şişelerde kullanıma sunulur. Diş teknisyeni tarafından özel porselen likiti ile kıvam verilerek dişlerin modelajı yapılır ve 1000 derece ısıda porselen fırınlarında pişirilerek son haline kavuşur.

Porselen diş fiyatları

Porselen diş fiyatını belirleyen bir unsurda porselen laboratuarı fiyatlarıdır.  Bu sebeple hasta, bütçesine uygun daha ekonomik fiyatı olan daha ucuz bir laboratuarda yapılacak dişleri de seçebilir.

Porselen Dişler Nasıl Yapılır

Porselen dişlerde diş hekiminin marifeti de oldukça önemlidir. Aslında kendinden bahsettiren malzemenin kalitesidir tabi, fakat diş hekiminin el becerisi olanı ve tecrübelisi de oldukça mühimdir. Deneyimli, alanında uzman bir diş hekimi her zaman güven verir.
Deneyimli ve yetenekli bir diş hekimi ve diş teknisyeni tarafından kaliteli malzemeler ile üretilen porselen dişler ağzınızda mükemmel sonuçlar verecektir.

Günümüzde porselen dişlerin altında dayanıklılık vermesi için metal bir destek yerine ZİRKONYUM kullanılabilmektedir. Zirkonyum diş üzerine hazırlanan porselenler mükemmel estetiğe sahip olmaktadır. Bu konu hakkında bilgi almak için Zirkonyum dişler linkine tıklayınız. Estetik diş hekimliği tedavilerinden bir diğerei de laminate veneer uygulamasıdır. Laminate veneer hakkında daha geniş bilgi ye ulaşmak için linke tıklayınız.

Porselen Dişler       2012      PORSELEN DİŞ    Porselen  Kaplamalar

PORSELENİN FİZİKSEL YAPISI

Porselen yapı itibari ile opelasans gösteren, tranlusent de gösteren ve ayrıca da floresans yansıtan seramiklerdir. Tüm seramik gruplarının arasında en önemlisi olan ayrıca da ışık yayabilen, şeffaf olabilen, yansıma anında mavi ışık veren, ışığı ilettiğinde ise turuncu ışık ileten veya sarı ışık ileten malzemelerin tümüne porselen denir.

32 YORUMLAR

  1. Bundan 7 sene önce porselen diş yaptırmıştım. Herhangi bir şikayetim yok. Ancak porselen dişlerin ömrü kaç yıl öğrenmek istiyorum. Eğer değiştirilmesi gerekiyorsa bir an önce sorun çıkmadan önce değiştirtmek istiyorum. Cevabınmız için şimdiden teşekkür ederim.

  2. Üst tam çene Porselen Diş yaptırmak için en az kaç tane dişim olması gerekiyor. Çok sayıda eksik dişim var. İmplant mı yoksa porselen diş mi yaptırayım kararsız kaldım. E-mail yada bu konu altından cevap verebilirseniz sevinirim.

CEVAP VER